उत्तर कोरियाद्वारा ब्यालेस्टिक मिसाइल परीक्षण

डेली न्युजराप्ती       २ माघ २०८० ०६:५३ मा प्रकाशित     75 No Comments

काठमाडौँ । उत्तर कोरियाले आइतबार पूर्वी तटमा एक संदिग्ध ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रक्षेपण गरेको छ। यो २०२४ मा पहिलो पटक यस्तो प्रक्षेपण हो। जापानको कोस्ट गार्ड र दक्षिण कोरियाका संयुक्त प्रमुख कर्मचारीले उत्तर कोरियाले देशको पूर्वी तटबाट कम्तीमा एउटा मिसाइल प्रहार गरेको बताएका छन्। क्षेप्यास्त्र कति टाढा पुग्यो भन्ने बारे कुनै जानकारी आएको छैन।यो प्रक्षेपण उत्तर कोरियाले दक्षिण कोरियासँगको तनावपूर्ण समुद्री सीमा नजिकै तोपखानाको गोला प्रहार गरेको केही दिनपछि भएको हो । गोला प्रहारपछि दक्षिण कोरियाले सोही क्षेत्रमा समान फायरिङ अभ्यास गरेको थियो।गत डिसेम्बरको अन्त्यमा सत्तारुढ दलको एक प्रमुख बैठकमा उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले परमाणु हतियारको भण्डार बढाउने र थप जासुसी उपग्रह प्रक्षेपण गर्ने वाचा गरेका थिए ।केही समय अघि उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले परमाणु हतियारको बारेमा ठूलो बयान दिएका थिए । किम जोङले शत्रुले उक्साएमा परमाणु हमला गर्न नहिचकिचाउने बताएका छन् ।उत्तर कोरियाको सरकारी समाचार एजेन्सी केसीएनएका अनुसार किमले शत्रुले परमाणु हमलाको धम्की दिए वा उक्साएमा आणविक हतियार प्रयोग गर्न नहिचकिचाउने स्पष्ट निर्देशन दिएका छन् । यसपछि उत्तर कोरियाले अन्तरमहादेशीय ब्यालेस्टिक मिसाइल ह्वाङ–१८ प्रक्षेपण गरेको थियो । यो उत्तर कोरियाको अहिलेसम्मकै सबैभन्दा शक्तिशाली मिसाइल भएको दाबी गरिएको छ । – एजेन्सी

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्वन्धित समाचार